Reklama

Alarm bombowy w centrach handlowych w Katowicach i innych miastach

Redakcja
Policja w kilku centrach handlowych w regionie. Do służb dotarły informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych w wielu galeriach. Mogą występować utrudnienia w ich okolicy.

Pierwszego dnia zniesienia ograniczeń w galeriach handlowych do placówek handlowych dotarła informacja o materiałach wybuchowych. W kilku miastach służby zablokowały drogi dojazdowe do galerii. W pierwszej kolejności służby pojechały do Silesia City Center w Katowicach. To jeden z pierwszych wielkopowierzchniowych sklepów, który otrzymał wiadomość o niebezpiecznych ładunkach.  Zgłoszenie o bombie służby otrzymały drogą mailową o godz. 18.23. Chwilę później w ten sam sposób ktoś przesłał wiadomości dotyczące innych galerii. W Katowicach służby interweniują w CH Załęże, ale alarm bombowy nastąpił też w innych miastach regionu i nie tylko. Na liście w woj. śląskim są m.in. Tychy (Gemini Park Tychy), Dąbrowa Górnicza (CH Pogoria), Bytom (M1 i CH Agora), Zabrze, Rybnik.

Jak informuje KWP w Katowicach, służby na razie zabezpieczają tereny galerii handlowych. Przez to mogą występować utrudnienia w ruchu. Wszystko może potrwać przez dłuższy czas, bo policjanci będą sprawdzali każdy obiekt pod kątem występowania materiałów wybuchowych. W Silesia City Center funkcjonariusze i dwa zastępy straży pożarnej oczekują na przyjazd funkcjonariuszy ze specjalnie wyszkolonymi psami.


Tagi:

Komentarze

  1. Mija 5 maja, 2020 at 11:48 pm - Reply

    co to za bzdura.
    Pracowalam i wczoraj i dzis nic takiego sie nie dzialo

Dodaj komentarz

*
*