Reklama

Akcja policji w salonie gier w centrum Katowic

Fot. materiał ilustracyjny.

Redakcja
Łącznie sześć nielegalnych maszyn zabezpieczyli policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w lokalu przy ul. Mickiewicza w Katowicach. Właścicielowi lokalu może grozić wysoka kara finansowa.

To była zaplanowana akcja. Policjanci wiedzieli, że w lokalu przy ul. Mickiewicza znajdują się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Informacje potwierdziły się. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary, nawet 100 tys. zł od jednego automatu. Jak informuje na swojej stronie Krajowa Administracja Skarbowa, nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym). Do tego celu został utworzona  jednoosobowa spółka Skarbu Państwa.

Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna lub kara do 3 lat więzienia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*