Reklama

60 km/h na DTŚ-ce. Na remont w Zabrzu trzeba jeszcze poczekać

Ł. K.
Drogowa Trasa Średnicowa z ograniczeniem prędkości do 60 km/h. Tak będzie aż do wiosny, bo plan naprawy zdeformowanego odcinka w Zabrzu dopiero powstaje. Teraz ograniczenie, a później kierowców czekają duże utrudnienia.

Dużo krytycznych głosów wywołała decyzja o wprowadzeniu ograniczenia do 60 km/h na zabrzańskim odcinku DTŚ-ki. Od 1 października na wyboistym odcinku Drogowej Trasy Średnicowej pojawiły się nowe znaki. Zarządca postanowił, że wprowadzi ograniczenie tymczasowo na okres jesienno-zimowy. – Deformacje, które pojawiły się na zabrzańskim odcinku DTŚ powodują, że poruszanie się jest mniej bezpieczne. To, że wprowadzamy ograniczenie prędkości nie wynika z naszej złośliwości i chęci uprzykrzenia komuś życia. Tylko przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo – mówi Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu.

Problem twa już niemal od siedmiu lat, bo zabrzańskie odcinki DTŚ oznaczone symbolami Z3 i Z4 o długości 3 km zostały oddane do użytku w 2014 roku. Od tamtej pory były tu już realizowane naprawy. Jednak konieczne są dalsze prace, bo nawierzchnia cały czas nie jest w stanie właściwym dla tej klasy drogi. Jak informuje spółka Eurovia Polska S.A., czyli wykonawca tego fragmentu DTŚ, nadal powstaje harmonogram prac. Zakłada on „frezowanie korekcyjne oraz wykonanie nowej nawierzchni z wyjątkiem wytypowanych trzech odcinków, gdzie wykonany zostanie kompleksowy remont nawierzchni„. Dokładny zakres prac dopiero powstaje, bo w Zabrzu są prowadzone badania i pomiary. – Wykonanie prac planowane jest po okresie wiosennym 2022 r., wówczas zostanie uszczegółowiony harmonogram prac, z uwzględnieniem innych tymczasowych organizacji ruchu wprowadzonych na terenie miasta Zabrze w związku z pozostałymi inwestycjami, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców – informuje Małgorzata Nowakowska, dyrektor ds. komunikacji w Eurovia Polska.

Zgodnie z umową zabrzański odcinek DTŚ jest objęty trzyletnim okresem gwarancji. Termin ten w zakresie nawierzchni drogi rozpocznie swój bieg ponownie z chwilą zakończenia prac naprawczych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*