Reklama

Słuchawki Samsung – model z przewodem czy bez?

Grzegorz Żądło
Jeśli ktoś chciałby sobie sprawić słuchawki douszne Samsung, może postawić na jedną z dwóch opcji – klasyczny model z przewodem oraz wariant urządzenia łączący się z telefonem czy komputerem za pomocą technologii Bluetooth. Która z nich będzie lepsza? Za chwilę odpowiemy na to pytanie, więc jeśli stoisz przed wyborem słuchawek Samsung – zapraszamy do czytania!

Słuchawki Samsung – jakość dźwięku z przewodem i bez

W sprzętach takich jak słuchawki czy głośniki, to jakość dźwięku jest często głównym czynnikiem wpływającym na wybór danych modeli. Sporo osób, które interesują słuchawki Samsung, jest przekonana, że na tym polu lepiej radzą sobie sprzęty przewodowe ze względu na szybszą komunikację pomiędzy urządzeniem wyjściowym a słuchawkami. W tym stwierdzeniu jest nieco prawdy, jednak należy pamiętać, że technologia komunikacji bezprzewodowej stale się rozwija i obecne słuchawki Samsung douszne mogą zaoferować pod tym względem zdecydowanie lepsze parametry niż jeszcze kilka lat wcześniej.

Czy w związku z tym różnica pomiędzy słuchawkami Bluetooth a modelami z wtyczką mini-jack będzie zauważalna dla przeciętnego użytkownika? Absolutnie nie – obecna jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych stoi na tak wysokim poziomie, że jeśli nie jesteśmy audiofilami i słuchawki są nam potrzebne głównie do treningów czy pracy, spokojnie możemy postawić na rozwiązanie bez przewodów.

Samsung – słuchawki i ich podłączenie

Kolejnym ważnym czynnikiem, nad którym powinniśmy się zastanowić, wybierając nasze słuchawki Samsung, jest to, z jakim urządzeniem wyjściowym chcemy ich używać. Jeśli mamy w planach głównie słuchać muzyki czy oglądać filmy na smartfonie, lepszym wyborem może się okazać opcja bez kabli. Dlaczego?

Obecnie coraz mniej modeli smartfonów jest fabrycznie wyposażana w wejście mini-jack. Oznacza to, że żeby podłączyć słuchawki na przewód, musielibyśmy dokupić dedykowaną przejściówkę, która pozwoli podłączyć je do portu ładowania. Oczywiście to rozwiązanie nie jest bez wad, gdyż w ten sposób pozbywamy się tymczasowo możliwości podłączenia smartfona do ładowania. Jeśli więc cenimy sobie wygodę i chcemy mieć możliwość jednoczesnego słuchania muzyki oraz ładowania telefonu czy zgrywania plików, słuchawki na Bluetooth mogą się okazać znacznie lepszym wyborem.

Słuchawki douszne Samsung – czy modele na Bluetooth mają jakieś wady?

Na ten moment zdążyliśmy wymienić jedynie zalety, jakie posiadają słuchawki bezprzewodowe, jednak oczywiście nie oznacza to, że to rozwiązanie zupełnie pozbawione wad. Jedną z nich jest konieczność ich ładowania. Czy rzeczywiście potrafi być to uciążliwe dla użytkownika?

Słuchawki douszne Samsung, takie jak Samsung Galaxy Buds2 Pro, są w stanie zapewnić użytkownikowi od osiemnastu do dwudziestu ośmiu godzin słuchania muzyki w zależności od tego, czy będziemy korzystać z opcji wygłuszania szumów (ANC). To bardzo dobry wynik, dzięki któremu nie będziemy musieli się martwić o to, że nasze urządzenie wyładuje się zbyt szybko. Dodatkowo warto wspomnieć o dedykowanym etui – przy korzystaniu z niego ładowanie słuchawek nie będzie wymagało od nas praktycznie żadnego wysiłku.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*