Reklama

5 zielonych miejsc w Katowicach na weekend z dziećmi

Katowice to miasto kojarzone przede wszystkim z kopalniami i przemysłem. Od wielu lat jednak jest to miejsce, które dynamicznie się rozwija. Staje się coraz bardziej atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających je turystów.

Centrum Katowic jest stosunkowo zwarte, dzięki czemu do wielu miejsc z powodzeniem można dojść pieszo. Warto jednak wspomnieć również o sprawnie działającej komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Za jej pomocą można dostać się do wielu urokliwych zakątków. Jakie zielone miejsca w Katowicach warto odwiedzić podczas rodzinnego weekendu na łonie przyrody?

1. Strefa Kultury

Tak zwana Katowicka Strefa Kultury składa się z Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Muzeum Śląskiego oraz budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Jest to miejsce wybudowane na obszarze byłej kopalni węgla kamiennego. Jest to przepiękny teren, wręcz idealnie przystosowany do spacerów z dziećmi. Wszystko zostało zaprojektowane z dbałością o nawiązania do tradycji górniczych. Warto skorzystać z możliwości wjazdu na szczyt szybu kopalnianego, z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta.

2. Rynek miejski

Rynek w Katowicach przeszedł gruntowny remont w 2012 roku. Po przebudowie zmienił się wręcz nie do poznania. Obecnie jest to miejsce, które swoim wyglądem zdecydowanie zachęca do spędzania czasu z rodziną. Niektórzy nazywają go nawet Katowicką Kalifornią. W szczególności kluczowa dla spotkań jest część określana jako Plac Kwiatowy. Znajdują się na nim drewniane ławki i kawiarnie. Jest to miejsce w szczególności atrakcyjne w okresie letnim – wakacyjnej atmosfery nadają palmy z gliwickiej palmiarni. 

3. Park im. Tadeusza Kościuszki

Park im. Tadeusza Kościuszki to przestrzeń zielona zajmująca aż 72 hektary. Zachwyca pięknem przyrody i niezwykle przemyślanym designem – na wzór ogrodów angielskich. Na całym parkowym terenie rośnie ponad 90 gatunków różnorodnych drzew i krzewów. Park jest szczególnie zachwycający w okresie jesiennym. Warto także odwiedzić urokliwy drewniany kościół św. Michała Archanioła oraz wieżę spadochronową.

4. Las Murckowski

Las Murckowski to rezerwat przyrody – wyjątkowe miejsce na mapie Katowic. Powstał on w celu ochrony roślinności znajdującej się do tej pory na terenie Puszczy Śląskiej. Na jego obszarze znajduje się wiele zabytków przyrody, które warto odwiedzić wraz z dziećmi. Ciekawą atrakcją jest składający się z dziewięciu przystanków szlak prowadzący wzdłuż szybów górniczych.

5. Trasa rowerowa Katowice – Pszczyna

Trasa rowerowa Katowice–Pszczyna to propozycja dla rodzin ceniących sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jest to szlak, który zachwyca widokami na całej długości trasy. Cała długość to 50 km. Warto jednak zatrzymywać się po drodze w miejscach występowania ważnych atrakcji turystycznych. Dobrym pomysłem podczas wyjazdu z dziećmi jest skorzystanie z usług Kolei Śląskich w drodze powrotnej.

Katowice to miejsce obfitujące w coraz większą ilość dostępnych terenów rekreacyjnych. Są one atutem nie tylko przyciągającym turystów. Wpływają też znacząco na komfort życia stałych mieszkańców. Rozwijające się miasto przyciąga coraz większą liczbę osób, które pragną osiedlić się tam na stałe. Nowe mieszkania w Katowicach na obido.pl to świetna inwestycja dla wszystkich osób ceniących sobie bliskość zieleni i nieustanne usprawnienia w mieście.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. Venus 17 sierpnia, 2021 at 11:47 pm - Reply

    Świetna rozpiska, dzięki!

Dodaj komentarz

*
*