Reklama

Wiadomo już na co będzie można głosować w Budżecie Obywatelskim. Prawie 80 projektów zostało odrzuconych

Redakcja
Budżet Obywatelski w Katowicach zbliża się do kulminacyjnego momentu. Wiadomo już które projekty będą miały szansę na głosy mieszkańców. W tegorocznej edycji BO pozytywnie zweryfikowanych zostało 291 pomysłów.

Kolejny etap Budżetu Obywatelskiego w Katowicach zakończony. Urzędnicy przeprowadzili weryfikację pomysłów mieszkańców.  Z 388 projektów odrzuconych zostało 79. Pozostałe 291 będą mogły powalczyć o głosy, a do wydania jest w tym roku najwyższa jak dotąd suma – 30 mln zł.  W tej edycji wiele wniosków dotyczyło kontynuacji inwestycji z poprzednich odsłon katowickiego BO. Ponadto powtarzają się też pomysły, które już zostały zrealizowane dzięki budżetowi. W tym roku to m.in. dwa wodne place zabaw w Parku Bolina i na os. Tysiąclecia. Obydwa za około 2 mln zł. Najdroższy ogólnomiejski projekt dotyczy lodowiska w Murckach. Pomysłodawca lodowiska postanowił złożyć kolejny projekt, dzięki któremu za 5 mln zł miałoby powstać zadaszenie i zaplecze socjalne obiektu. Spośród lokalnych projektów najwięcej jest tych, które dotyczą budowy lub ulepszenia placów zabaw. Są to również jedne z najdroższych projektów. W tym roku wyróżnia się liczba pomysłów dotyczących inwestycji dla psów, czyli wybiegów.  Sporo projektów to remonty nawierzchni czy inwestycje w ścieżki rowerowe oraz nowe stacje roweru miejskiego. Jak co roku, niemal każda dzielnica ma też złożony przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej wniosek o pieniądze na zakup nowości czytelniczych.

Weryfikacja merytoryczna odrzuciła 61 zadań lokalnych i 18 ogólnomiejskich. Po raz pierwszy w historii katowickiego BO mieszkańcy mają możliwość odwołania się od negatywnej decyzji. Odwołanie musi zawierać informacje takie jak: imię i nazwisko wnioskodawcy, numer zadania, tytuł zadania oraz uzasadnienie odwołania. Należy je złożyć w formie pisemnej w terminie 3 dni roboczych od momentu publikacji wyników na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Ostateczne decyzje opublikowane zostaną do 27 sierpnia.

Wśród odrzuconych wniosków jest inicjatywa Zielona Warszawska, która zakładała nasadzenia drzew i krzewów oraz montaż małej architektury na ul. Warszawskiej. Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, urząd miasta planuje zazielenienie Warszawskiej i urzędnicy sami pracują nad koncepcją.

Lista pozytywnie zweryfikowanych projektów lokalnych i ogólnomiejskich znajduje się TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*