Reklama

4 tys. porcji żuru dotrze do mieszkańców. Trwają zapisy na śniadanie wielkanocne

Redakcja
Wolontariusze rozwiozą wielkanocne posiłki do 4 tysięcy mieszkańców metropolii. Ruszyły zapisy na śniadanie wielkanocne. Telefonów jest bardzo dużo.

Wielkanoc dla samotnych coraz bliżej. Po raz kolejny w organizację wielkanocnego śniadania angażują się samorządy. – To kolejne święta, które ze względu na pandemię koronawirusa, będziemy obchodzili inaczej niż zwykle. Podobnie, jak podczas Bożego Narodzenia i ubiegłorocznej Wielkanocy, osoby samotne mogą liczyć na posiłek „z dostawą do domu” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W przygotowanych paczkach znajdą się m.in. żur z jajami i kiełbasą, pisanki, kiełbaski, wędliny, pasztety, ciasto i upominek. Łącznie takie zestawy mają trafić do 4 tys. osób na terenie metropolii. Już teraz mogą zgłaszać się chętne osoby, które odwiedzi wolontariusz. – Od poniedziałku infolinie ruszyły i osoby dzwonią. Dziennie około 300-400 osób zapisuje się na śniadanie wielkanocne – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce organizującej wielkanocne śniadanie. Dzwonić można pod numer telefonu 517-989-813. Infolinia jest czynna w godzinach 9-17 do końca marca.

Rozwożenie paczek wielkanocnych rozpocznie się 4 kwietnia rano. Jednak wcześniej trzeba będzie przygotować to, co zabiorą wolontariusze. Na razie trwa zbiórka potrzebnych do ugotowania żuru produktów. Ich lista jest aktualizowana na bieżąco TUTAJ. Pracy będzie dużo, bo w Katowicach będą powstawały również zestawy, które trafią do Krakowa i Bielska-Białej. Wolontariusze mogą zgłaszać się do fundacji w każdą środę o godzinie 18.00. Spotkania są organizowane w sklepie socjalnym Spichlerz przy ul. Tysiąclecia 82. Wielkanoc dla samotnych jest organizowana również m.in. w Kołobrzegu, Rumii, Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Lublinie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*