Reklama

25 lat McDonald’s w Polsce. Firma wprowadza nowości

Redakcja
McDonald’s Polska obchodzi w tym roku 25-lecia działalności w Polsce. Z tej okazji w restauracjach wprowadzane są nowości. Jedną z nich jest możliwość samodzielnego skomponowania składu kanapki.

Przez 25 lat McDonald’s otworzył w Polsce 385 lokali. Zdecydowaną większość z nich (281) prowadzą franczyzobiorcy. We wszystkich restauracjach pracuje prawie 20 tys. osób.

Żeby otworzyć lokal, trzeba mieć minimum 1,2 mln zł wkładu własnego, ale całość kosztów to około 6-7 mln zł. Większość tej kwoty franczyzobiorcy biorą więc z kredytów. Po stronie firmy-matki jest zapewnienie nieruchomości. Z kolei przedsiębiorca zapewnia wystrój lokalu, zatrudnia też pracowników. Jeśli centrala uzna, że trzeba zmienić wystrój, płaci za to franczyzobiorca.

Od środy w większości lokali McDonald’s stoją specjalne automaty, w których można samodzielnie skomponować kanapkę. Goście mogą zmieniać skład produktów, odejmować lub dodawać składniki.

Firma zamierza też wprowadzać nowe produkty i rozwijać marką McCafe.


Tagi:

Komentarze

  1. darek 20 kwietnia, 2017 at 6:06 pm - Reply

    Co za durnota… zamiast zrobić jakieś kupony super np. hAMBURGER ZA 2 ZŁ. czy coś to wymyślają jakieś komponowanie, żenua

Dodaj komentarz

*
*