Reklama

14 sierpnia Tour de Pologne w Katowicach. Będzie jazda indywidualna na czas

Grzegorz Żądło
Organizator wyścigu Tour de Pologne zaprezentował trasę tegorocznej edycji. Tym razem nie będzie to tylko wyścig śląsko-małopolski, bo pojawiły się też etapy w Polsce wschodniej. W Katowicach kolarze będą się ścigać 14 sierpnia podczas jazdy indywidualnej na czas.

Etap Tour de Pologne w Katowicach zwykle wyglądał tak samo. Peleton wjeżdżał od strony Siemianowic, a potem pokonywał kilka pętli ulicami miasta. Tym razem będzie inaczej. Katowicki etap Tour de Pologne będzie miał formę indywidualnej jazdy na czas, choć trasa będzie bardzo podobna do tej z poprzednich lat.

Trasa etapu Tour de Pologne w Katowicach 14 sierpnia 2021

Kolarze będą startować na ul. Olimpijskiej przy NOSPR. Pojadą w górę i zaraz skręcą w prawo w ul. Henryka Góreckiego. Potem skierują się w ul. Dobrowolskiego, przetną górą DTŚ i u. Dudy-Gracza dojadą do ul. 1 Maja. Skręcą w lewo i dojadą do ul. Bagiennej i ul. Magazynowej. Następnie skierują się w prawo w ul. Szopienicką. Jeśli pogoda na to pozwoli (nie będzie deszczu i śliskiej nawierzchni) na chwilę „zajrzą” do Nikiszowca. Skręcą w ul. Nałkowskiej, przejadą przez nikiszowiecki rynek i ul. Krawczyka wrócą na ul. Szopienicką. Potem skierują się w ul. Górniczego Dorobku i ul. Magazynową, którą przejadą pod u. Murckowską. Następnie etap pobiegnie rolkostradą. Kolarze pojadą nią do końca i skręcą w ul. Francuską, którą dojadą do ul. Warszawskiej. Końcówka czasówki to skręt w prawo w ul. Szkolną, w lewo w ul. Moniuszki i w prawo w al. Korfantego. Meta znajdzie się przy pomniku Powstań Śląskich.

Etap będzie liczył 17,9 km. W związku z tym, że w tym roku Tour de Pologne w Katowicach odbędzie się w sobotę, wyścig nie powinien aż tak bardzo wpłynąć na dezorganizację ruchu kołowego, choć oczywiście ulice i place będą czasowo zamykane. Utrudnień można spodziewać się od godz. 14.

W tym roku nie będzie trybuny i wyścigowego miasteczka. Pozostałe wydarzenia towarzyszące będą uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej i rządowych zakazów.

Za możliwość goszczenia 6. etapu Tour do Pologne 2021 Katowice zapłacą 750 tys. zł.

W tym roku TdP rozpocznie się etapem z Chełma do Lublina. Kolejnego dnia kolarze pojadą z Zamościa do Przemyśla, a trzeciego z Sanoka do Rzeszowa. Czwarty etap to Tarnów-Bukowina Tatrzańska, piąty Chochołów-gmina Czarny Dunajec-Bielsko-Biała, a szósty Katowice. Wyścig zakończy się jazdą z Zabrza do Krakowa.


Tagi:

Komentarze

 1. M. 21 maja, 2021 at 6:23 pm - Reply

  750 tys. Złotych, brawo

  • kokogut 21 maja, 2021 at 11:37 pm Reply

   Najtańaza reklama na świecie.

 2. P Śl 21 maja, 2021 at 1:01 pm - Reply

  To się jakiś geograf popisał, KWK Piast w Bieruniu zaznaczyli w Kostuchnie 🙂 https://sport.tvp.pl/53914242/78-tour-de-pologne-7-etap-zabrze-krakow-trasa

 3. P Śl 21 maja, 2021 at 12:54 pm - Reply

  Nie będzie też sprintu na Korfantego. Etap 7 też będzie w Katowicach, bo pojedzie przez Zarzecze i Kostuchnę od Mikołowa w kierunku KWK Wesoła.

Dodaj komentarz

*
*