Reklama

Zmiana organizacji ruchu obok budowanego centrum przesiadkowego w Zawodziu

Ł. K.
Trwa budowa centrum przesiadkowego w Zawodziu. W związku z pracami konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 79. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

Inwestycję za 66,4 mln zł realizuje od początku tego roku konsorcjum firm ZUE S.A. i Unibep. Centrum przesiadkowe w rejonie ulic Bagiennej, Krakowskiej, Łącznej i 1 Maja ma zostać otwarte w przyszłym roku. Będzie się ono składało z budynku dworca o powierzchni 365 m kw. (m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety), dwóch parkingów naziemnych dla 275 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów i punkty Kiss&Ride. Na razie na placu budowy nie widać większych postępów. Jednak w związku z zaplanowaną budową muru oporowego konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na DK 79. Ulica Bagienna od dzisiaj ma zostać zwężona do jednego pasa ruchu w kierunku
Mysłowic. Na trasie do Katowic pozostawione będą dwa pasy ruchu. Zmiany będą obowiązywać do 31 sierpnia.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij