Reklama

Z katowickiego Rynku zniknęły palmy

G. Ż.
Cztery palmy, które przez kilka ostatnich miesięcy stały na Rynku w Katowicach, zostały dziś usunięte. Jesień, zimę i początek wiosny spędzą na katowickim lodowisku Jantor. Wbrew pozorom, nie będzie im tam za zimno, bo temperatura w hali utrzymuje się na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza.

To był drugi sezon obecności feniksów kanaryjskich przy tzw. sztucznej Rawie. Zostały wypożyczone z Palmiarni w Gliwicach. Tak bardzo wrosły już w krajobraz centrum miasta, że rok temu nie zostały zwrócone do Gliwic, a trafiły na przechowanie do hali lodowiska. Teraz jest podobnie. Przez sezon jesienno-zimowy będą się nimi zajmować pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej.

W ostatnich miesiącach palmom wyrosły nowe liście (około 12-14), a część uszkodzonych i złamanych została podcięta.

W zależności od warunków pogodowych, palmy wrócą na Rynek prawdopodobnie na początku maja przyszłego roku.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij