Reklama

XX Dni Szopienic: dużo koncertów i atrakcje dla dzieci

Mural w Szopienicach.

Ł. K.
Kolejny weekend i kolejna katowicka dzielnica świętuje. W najbliższy weekend bawić się będą mieszkańcy Szopienic. Będzie muzyka, teatr i atrakcje dla dzieci.

Już w piątek imprezę w MDK „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Westerplatte 10 otworzy monodram komediowy pt. „Shirley Valentine”. Sztuka opowiada o znudzonej życiem  kury domowej czterdziestolatce, która postanawia zmienić swoje życie. W roli głównej wystąpi Izabela Noszczyk.

„Właściwa” impreza zacznie się w sobotę. Najpierw o godz. 12 przy akompaniamencie orkiestry dętej ulicami Szopienic przemaszerują dzieci i młodzież. Korowód zakończy się w Parku Olimpijczyków, gdzie przez cały dzień na uczestników będzie czekało mnóstwo atrakcji. Szopienickie szkoły będą prezentować na scenie swoje programy artystyczne. Z kolei przed nią najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych, kuglarskich i eko-zabawek. O 14 wystąpi zespół Satino, a po nim znany z kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Na zakończenie sobotnich wydarzeń o 20 swój zagra Darek Nowicki wraz z zespołem. Na finale Dni Szopienic, który odbędzie się w filii MDK przy ul. Gen. J. Hallera 28 swój repertuar zaprezentuje Grzegorz Poloczek i duet  Kola & Jula.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Bilety na piątkowy spektakl do odebrania w sekretariacie filii nr 1 MDK. Pełny program jest dostępny tutaj.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij