Reklama

Wynajem samochodów – jak wygląda sprawa tankowania?

Chcesz zdecydować się na wynajęcie auta? Wiele osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiej usługi, zastanawia się nad tym, jak wygląda wówczas kwestia tankowania. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Gdy wynajmujemy auto, koszt wynajmu nie jest jedynym, jaki ponosimy. Pojawiają się także dodatkowe opłaty, na przykład te związane z zakupieniem paliwa.

Wynajem samochodów – auto zatankowane do pełna

Klient wynajmujący samochód, otrzymuje go z pełnym bakiem, dlatego nie musi martwić się o to, że nie wystarczy mu paliwa nawet na najdłuższe wojaże. Może jednak zdarzyć się, że paliwa będzie mniej – taki fakty odnotowuje się wtedy w umowie. Jeśli podczas okresu wynajmu okaże się, że paliwa jest już mało, wtedy kierowca ma obowiązek dotankować samochód. Wtedy to on ponosi koszty związane z tankowaniem. Zatem wtedy, gdy decydujemy się na wynajem samochodów Zabrze – https://fct24.pl/wypozyczalnia-samochodow-zabrze/ musimy pamiętać o zapłacie za paliwo z własnej kieszeni.

Wynajem samochodów – oddanie pojazdu z paliwem

Gdy już chcemy oddać wypożyczony wcześniej pojazd, w takim przypadku także powinniśmy zatankować do pełna lub też do tego samego poziomu, który był przy odbiorze pojazdu od wypożyczalni. Jeśli oddamy go bez zatankowanego paliwa, w takim przypadku za wynajem samochodów będziemy musieli dopłacić. W takiej sytuacji wypożyczalnia doliczy opłatę za brakujące paliwo zgodnie ze wskazaniami licznika. Warto jednak wskazać, że w tym przypadku wypożyczalnie stosują wyższe stawki za litr paliwa niż te prezentowane na stacjach paliw. Różnica może wynosić nawet powyżej 2 złotych na litrze! Zatem jeśli nie zatankujemy przed oddaniem auta do wypożyczalni, dopłata może wynieść naprawdę dużo! Warto jednocześnie wskazać, że jeśli klient decydujący się na wynajem samochodów zatankuje więcej niż wynosiło początkowe wskazanie licznika, wówczas wypożyczalnia najczęściej nie oddaje różnicy. Dokładne informacje związane z kwestiami tankowania przy wynajmie samochodów możemy znaleźć w umowach i regulaminach konkretnych wypożyczalni. Warto zapoznać się z nimi bliżej przy korzystaniu z ich usług.

Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*