Reklama

Wiadomo którędy pobiegnie droga do osiedla z programu Mieszkanie Plus

Łukasz Kądziołka
Nowa droga ma umożliwić dojazd do planowego osiedla z programu Mieszkanie Plus. Oprócz jezdni powstanie chodnik i droga rowerowa. Miasto ogłosiło przetarg na projekt. Wykonawca będzie musiał przeprowadzić jeszcze konsultacje społeczne oraz ma pełnić nadzór nad pracami. Koszt samego projektu to niespełna 200 tys. zł.

To pierwsze tak duże przygotowania infrastruktury na terenie inwestycji z programu Mieszkanie Plus. Były konsultacje społeczne, a wkrótce rozpocznie się projektowanie nowej drogi. Ma ona połączyć ul. Deszczową i ul. Korczaka. Inwestycja, którą przeprowadzi w Burowcu miasto, ma zapewnić dojazd do osiedla Mieszkanie Plus. Będzie biegła przez środek planowanego osiedla, pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Nowy odcinek drogi powstanie na terenach zielonych. Jednak inwestycja obejmie też część istniejących dróg, na skrzyżowaniu ulic Szronowej, Deszczowej i Zimowej. Dalej pobiegnie ul. Babiego Lata. Wzdłuż drogi będzie biegł chodnik i ścieżka rowerowa. Miasto oszacowało koszt prac projektowych na prawie 198 tys zł. netto. Wykonawcy mogą składać swoje oferty do 4 stycznia. Na wykonanie projektu nowej drogi wyłoniona firma będzie miała 10 miesięcy. Weźmie też udział w konsultacjach społecznych oraz ma pełnić nadzór nad realizacją inwestycji.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij