Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy 

Targi GLOBalnie w 2017 r.

Redakcja
Pierwszy weekend wiosny nie będzie jeszcze bardzo ciepły. Jednak zarówno temperatura, jak i weekendowe atrakcje powinny już zachęcić do wyjścia. Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu wydarzeń.

SOBOTA

Szlakiem katowickiej neoawangardy, Muzeum Śląskie 

Okazja by poznać różnorodną architekturę Katowic. Uczestnicy zobaczą jak awangardowy styl wpłynął na kształt jednego z obiektów w śródmieściu. Najpierw jednak odbędzie się zwiedzanie wystawy pt. „Zwrotnica. Początki neoawangardy na Górnym Śląsku” w dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego. Stamtąd spacer dotrze do byłego gmachu Biblioteki Ślaskiej przy ul. Francuskiej 12. Zaprezentowane zostaną też kolekcje prac grup Arkat i ONEIRON. Ostatni punkt programu to wspólne zwiedzanie wystawy w Muzeum Historii Katowic. Całą wycieczkę poprowadzi dr Irma Kozina. Start o godz. 10.00. Bilety w cenie 7 zł dostępne są w kasach muzeum. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia TUTAJ.

Silesia Beer Fest, Szyb Wilson

Piwny festiwal nie tylko dla znawców. Na miejscu będzie 25 stoisk browarów rzemieślniczych z całej Polski. W trakcie imprezy eksperci opowiedzą m.in. o piwnych trendach i browarniczej historii Polski. Będzie można wziąć udział w degustacjach, a niektóre browary przyjadą z nowościami. Poza tym dla gości przygotowano dodatkowe atrakcje jak strefa gastronomiczna i kącik gier planszowych. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek, ale potrwa przez całą sobotę. Festiwal będzie czynny w godz. 12-24. Wstęp kosztuje 5 zł. Więcej TUTAJ.

40 x 70 – koncert pamięci Jerzego Kukuczki, MDK Bogucice

Gdyby żył, to w sobotę skończyły 70 lat. To drugie wydarzenie upamiętniające słynną postać związaną z Bogucicami. O uznanym na całym świecie zdobywcy Korony Ziemi i opowie jego żona, Cecylia Kukuczka. Po spotkaniu na scenie wystąpi zespół Wolna Grupa Bukowina. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Wiosenny Kiermasz Gier, Ludiversum

Wydarzenie dla tych, którzy chcą powiększyć swoją kolekcję gier karcianych lub planszowych. Każdy może przynieść ich dowolną liczbę. Mogą być nowe i używane. Ważne, żeby były kompletne. 1 zł z każdej sprzedanej gry pobierają organizatorzy. Kiermasz w lokalu przy ul. Kamiennej 7/1 potrwa przez cały weekend w godz. 12-22. Jak zawsze, będzie też można pograć. Więcej TUTAJ.

Targi turystyki GLOBalnie, MCK

Spotkania z podróżnikami, pokazy westernowe i rowerowe oraz stoiska związane z branżą turystyczną. To jedynie kilka atrakcji podczas targów, które rozpoczęły się w piątek. Impreza w MCK to ciekawa propozycja dla całych rodzin. Więcej TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij