Reklama

We wtorek kierowcy pojadą komunikacją miejską za darmo

Redakcja
Kierowcy po raz kolejny będą mogli zamienić samochód na inny środek transportu. Ze względu na złą prognozę powietrza, na terenie wszystkich gmin metropolii oraz na całej sieci Kolei Śląskich przejazdy będą darmowe.

Koleje Śląskie oraz KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry we wtorek będą woziły kierowców za darmo. Powodem jest prognozowana bardzo zła i zła jakość powietrza w południowej części województwa (obszary rybnicko-pszczyński i bielsko-cieszyńskim oraz w Bielsku-Białej i dolinach beskidzkich). Stan powietrza na terenie aglomeracji ma być dostateczny. Jednak bezpłatne przejazdy będą obowiązywały w całym regionie. Każdy, kto zdecyduje się na pozostawienie auta w domu, będzie musiał wziąć ze sobą dowód rejestracyjny. Na takim „bilecie” może podróżować kierowca z jedną osobą towarzyszącą. Z darmowych przejazdów można skorzystać w autobusach, tramwajach i trolejbusach jeżdżących w KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry oraz we wszystkich pociągach Kolei Śląskich z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij