Reklama

Ważny urząd w Katowicach będzie miał nową siedzibę

Łukasz Kądziołka
Kiedyś były tam mieszkania, teraz będzie Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Trwają prace nad adaptacją budynku przy ul. Owocowej. Inspektorzy pracy przeniosą się tu w przyszłym roku.

Chociaż zgoda na przeniesienie została wydana już dwa lata temu, to prace w nowym obiekcie rozpoczęły się niedawno. Decyzją ministra skarbu państwa został on przekazany okręgowemu inspektoratowi pracy w nieodpłatny trwały zarząd na czas nieokreślony. Pełniący dawniej funkcję mieszkaniową budynek przy ul. Owocowej 6-6a stanie się nową siedzibą urzędu. Inwestycja ma zmniejszyć koszty i zapewnić stałe miejsce dla OIP. – Starania o to trwały wiele lat – mówi Lesław Mandrak, p. o. Okręgowego Inspektora Pracy. Budynek wymaga jeszcze sporo pracy, a dodatkowo na jego tyłach trwa rozbudowa.

W nowej, parterowej części, będą się znajdowały biura administracji, niewielki parking podziemny na ok. 10 samochodów i sala konferencyjna. Z kolei w budynku bliżej ulicy będą pracowali inspektorzy. Jego remont okazał się bardziej skomplikowany. – Budynek wymaga stworzenia wszystkich instalacji od nowa. Najwięcej trudności jest z klatkami schodowymi – mówi Mandrak. Zamiast nich mają być windy. Obydwa budynki będą połączone łącznikiem. W Okręgowym Inspektoracie Pracy, oprócz adresu, nie ma być kolejnych zmian. Stałych pracowników nadal będzie 72 i 100 osób zatrudnionych tymczasowo. – Wprowadzilibyśmy się tam w przyszłym roku – mówi Mandrak, ale zaznacza, że termin ten może się przesunąć. Remont istniejącego i budowa nowego budynku będzie kosztować około 18 mln. zł.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij