Reklama

Wandale zdewastowali ścianę kamienicy w centrum Katowic [WIDEO]

Grzegorz Żądło
Na krótkim filmiku widać jak dwóch młodych mężczyzn na zmianę maluje czerwonym sprayem szarą ścianę kamienicy. Jeden z nich ma w ręce butelkę z piwem. Obok, na starej szafie, stoi więcej butelek. Sprawcy dewastacji nie wiedzieli, że są nagrywani. Film ma już policja i zarządca nieruchomości.

O ul. Kozielskiej pisaliśmy wielokrotnie. Mieszkańcy od dawna skarżą się na grupę młodych mężczyzn, która terroryzuje sąsiadów i niszczy wszystko wokoło: ściany budynków, drzwi do kamienicy, komórki lokatorskie czy klatę schodową.

Ściana, którą dewastują pseudografficiarze, to część oficyny przy ul. Kozielskiej 10b. Są w niej mieszkania miejskie i prywatne. Kilka lat temu KZGM wyremontował podwórko, przy którym stoi wspomniany budynek. Ono też zostało zniszczone. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Zarządcą nieruchomości jest Akces. Firma ma już nagranie z wandalami. Podobnie policja, która czeka teraz na oficjalne zgłoszenie od zarządcy. Ten musi oszacować straty. Swoje zgłoszenie zapowiada również KZGM, bo zniszczony został też mur oporowy należący do miasta. Nie wiadomo czy także wczoraj, ale to nie ma większego znaczenia.

Jak mówi jeden z mieszkańców ul. Kozielskiej, nagrani wandale nie mieszkają przy tej ulicy. Są za to znajomymi jednego z mieszkańców.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

 1. KATARINA Czerwiec 24, 2017 at 10:41 am - Odpowiedz

  Chyba Pan sobie żartuje ja stoję po stronie prawa a w prawie jest jasno i wyraźnie zaznaczone nie mówię już o roli pełnomocnika kto również mogą się zająć sprawa a nie sami jak to zostało opisane „wandale” w telewizji w gazetach myślicie że jesteście bezkarni przypominam 35 milionowe odszkodowanie Polsatu 😉 a piszę to tylko dlatego ponieważ mam nadzieję że któryś ze sprawców to przeczyta i utrze wam nosa bo nie jesteście bezkarni a popełnianiacie wykroczenie tak jak i Ci Panowie pozdrawiam i mam nadzieję że wam nosa utrą

  • asdsada Lipiec 24, 2017 at 9:27 pm Odpowiedz

   nie zesraj się katarina, idz lepiej odmaluj sciane i skoncz sie bawic w bazgranie bo nie masz 7 lat (chociaz twoj mozg zatrzymal sie na tym poziomie rozwoju)

 2. KATARINA Czerwiec 23, 2017 at 10:04 pm - Odpowiedz

  No chyba że posiadacie z prokuratury taki papier bi inaczej słabo będę was widziała mamy 21 wiek nawet Ci co robią źle mają jakieś prawa a wy bazujecie na niewiedzy co pewnie wam się odbije bo ja na ich miejscu bym tak zrobiła siła rzeczy nie macie prawa udostępniać czyjegoś wizerunku musicie się z tym pogodzić

  • Grzegorz Żądło Czerwiec 23, 2017 at 10:30 pm Odpowiedz

   Coś mi się wydaje, że pani KATARINA to jeden z wandali widocznych na filmie. Krótko więc, nie bazujemy na niewiedzy, doskonale wiemy jakie jest prawo. Czekamy na pozew. Przynajmniej się ujawnicie i będziecie musieli naprawić wyrządzoną szkodę.

 3. KATARINA Czerwiec 22, 2017 at 1:26 pm - Odpowiedz

  To że popełnili wandalizm owszem ale nie zdajecie sobie sprawy jakie konsekwencje możecie ponieść za upublicznienie wizerunków sprawców gdzie tylko sąd może wydać takie rozporządzenie warto czasem pomyśleć bo widziałam już przypadki że więźniowie wygrywali sprawy (będąc np. Winnym morderstwa) przez pokazanie ich twarzy. Polecala bym zmienić filmik bo z wandalizmu zrobicie ofiary.

  • Grzegorz Żądło Czerwiec 22, 2017 at 2:19 pm Odpowiedz

   Nie tylko sąd, również prokuratura, a właściwie przede wszystkim prokuratura. Film zostanie na stronie dopóki sprawcy się nie zgłoszą i nie naprawią wyrządzonej przez siebie szkody, albo do czasu, kiedy zostaną namierzeni przez policję.

 4. Maz Maj 29, 2017 at 2:39 pm - Odpowiedz

  DO wiezienia ich wsadzic albo jeszcze lepiej niech oni sprzataja ulice i zamaluja farba to co nabazgrali!!!

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij