Reklama

W sobotę na Rynku będzie można pograć w tenisa

W Warszawie do gry w tenisa zachęcał Mariusz Fyrstenberg.

Redakcja
Przez całą sobotę na Rynku będą się odbywać bezpłatne treningi tenisowe dla dzieci.  To część akcji Dzieciaki do Rakiet. Jesienią w pięciu katowickich szkołach dzieci będą się uczyć podstaw gry w tenisa na lekcjach WF-u.

Lekcje tenisa odbywają się w tym roku w dziesięciu miastach w Polsce. Są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Na Rynku w Katowicach będzie można wziąć udział w akcji w godz. 10-19. To jednorazowe wydarzenie, które jednak będzie miało swoją kontynuację jesienią w katowickich szkołach na lekcjach WF-u. Pięć z nich dostanie sprzęt niezbędny do nauki gry w tenisa.

Przeszkoleni zostaną też nauczyciele. Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Żeby zgłosić szkołę, trzeba przygotować krótki film pokazujący jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna.

Rekrutacja rozpocznie się we wrześniu. Z kolei w przyszłym roku odbędzie się międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych zwycięzców akcji Dzieciaki do Rakiet.

Akcję Dzieciaki do Rakiet organizują BANK BGŻ Paribas i Polski Związek Tenisowy.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij