Reklama

W przejściu podziemnym powstała mozaika z 41 tys. szklanych kostek

Ł. K.
Nowy mural powstał w przejściu podziemnym obok Pałacu Młodzieży. Dzisiaj z okazji rozpoczęcia JazzArt Festivalu została odsłonięta mozaika katowickiej pracowni Trufle Mozaiki. Do jej stworzenia twórcy użyli ok. 41 tys. różnokolorowych szklanych kostek. Kolejny mural zostanie odsłonięty w ciągu kilku dni.

Zanim rozpoczęły się główne wydarzenia festiwalu JazzArt, w przejściu podziemnym odsłonięty został mural. Tym razem do jego wykonania nie zostały użyte farby. Minimalistyczna mozaika w tunelu pod ul. Mikołowską została stworzona z niewielkich, różnokolorowych kostek. – Chcieliśmy się wpisać przede wszystkim w identyfikację tego festiwalu, kolorystycznie oczywiście. Chcieliśmy wprawić to przejście w ruch. Mogę zdradzić, że naszą inspiracją była interferencja, czyli nakładanie się fal – mówi Patrycja Lisnikowska z katowickiej pracowni Trufle Mozaiki. Najdłużej, bo kilka tygodni, trwał etap projektowy. Później mozaika była układana w formie arkuszy gotowych do przyklejenia na ścianę. Następnie około tygodnia zajął montaż gotowej mozaiki na ścianie przejścia podziemnego. Do jej stworzenia zostało użytych ok. 41 tys. elementów. To nie jedyna praca wizualna, jaka powstanie w ramach JazzArt Festivalu. Kolejny mural tworzy belgijski komiksiarz i ilustrator Philip Paquet. Pomagają mu w tym dzieci z jednej ze szkół w Bogucicach. Odsłonięcie wkrótce.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij