Reklama

W Katowicach odbędzie się Światowy Kongres Antydopingowy

Ł. K.
To niezwykle prestiżowe wydarzenie dla Polski, miasta Katowice i całego środowiska sportowego oraz kolejny ważny krok w walce o czysty sport – powiedział Witold Bańka, minister sportu, po ogłoszeniu wyników. Katowice zostały dzisiaj wybrane gospodarzem ważnego międzynarodowego wydarzenia. Światowy Kongres Antydopingowy odbędzie się w 2019 roku.

Poprzednie edycje odbyły się w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu. Katowice będą piątym miastem-gospodarzem Światowego Kongresu Antydopingowego. – To właśnie w naszym kraju zapadną kluczowe decyzje wyznaczające globalny kierunek walki z dopingiem – powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka w Montrealu. W Kanadzie, na posiedzeniu zarządu WADA (World Anti-Doping Agency), wspólnie z prezydentem Marcinem Krupą zaprezentował polską kandydaturę. WADA to najważniejsza na świecie organizacja, która zajmuje się zwalczaniem dopingu w sporcie. Na Kongresie zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA i zatwierdzone zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym. Impreza przyciągnie około 2000 przedstawicieli środowisk zaangażowanych w walkę z dopingiem. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w 2019 roku. Na razie nie wiadomo jaki wkład finansowy wniosą Katowice w organizację kongresu.

Stolica Górnego Śląska walczyła o imprezę ze szwajcarską Genewą i Maskatem, stolicą Omanu.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij