Reklama

W Katowicach mężczyzna chciał wyłudzić 30 tys. zł od 83-latka

Ł. K.
Policja zatrzymała w Katowicach oszusta na gorącym uczynku. W akcji pomogli pracownicy jednego z banków. Mężczyzna chciał wyłudzić 30 tys. zł od 83-letniego katowiczanina.

Oszust zadzwonił do 83-letniego mężczyzny i podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego w Katowicach. Twierdził, że pieniądze mieszkańca Katowic są zagrożone i kazał mu wypłacić z banku 30 tys. zł. Pieniądze miał odebrać później policjant, który przyjdzie po nie osobiście. Do tego momentu wszystko przebiegało po myśli oszusta. Jednak, w trakcie wizyty w banku, zachowanie 83-latka wydało się podejrzane personelowi. Pracownic banku wezwali policję. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania starszego mężczyzny i tam zauważyli podejrzanego. 23-latek zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany. Wszystko wydarzyło się 30 listopada. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa i trafił do policyjnego aresztu na 2 miesiące.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij