Reklama

W Katowicach będzie można zobaczyć dzieła Zdzisława Beksińskiego

Szymon Kosek
Urodził się w Sanoku, tworzył w Warszawie, teraz jego dzieła przyjadą do Katowic. Od piątku 9 czerwca w Muzeum Historii Katowic będzie można oglądać obrazy Zdzisława Beksińskiego.

Na wystawie będzie można zobaczyć dzieła należące do kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku oraz rzadko wystawianą rzeźbę artysty, która należy do BWA w Rzeszowie. Oprócz tego, wystawiony zostanie też rysunek z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i eksponaty z prywatnych kolekcji z naszego regionu. Będzie można też zobaczyć zdjęcia i listy ukazujące związki Zdzisława Beksińskiego z Katowicami. Artysta miał tu licznych przyjaciół, m.in. Andrzeja Urbanowicza, Aleksandra Szydło, Urszulę Broll i Henryka Wańka.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 9 czerwca o godz. 16. Wstęp co prawda jedynie dla zaproszonych, ale wystawa będzie otwarta do 1 października. Wstęp płatny 10 złotych.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij