Reklama

W Bogucicach powstanie duży parking

Szymon Kosek
O budowę parkingu przy ulicy Lubuskiej zabiegali mieszkańcy. Dzięki nowemu miejscu na 184 samochody na osiedlu będzie nie tylko wygodniej, ale i bezpieczniej.

Parking będzie się ciągnął od bloku przy Lubuskiej 19 po blok przy Kurpiowskiej 7. –Walczyliśmy o to 3 lata – mówi Urszula Koniecko, przewodnicząca rady jednostki pomocniczej w Bogucicach. Starania rady i lokalnych społeczników odniosły skutek. Do końca czerwca Miejski Zarząd Ulic i Mostów ma wybudować parking między ulicami Lubuską i Bohaterów Monte Cassino.

– Mieszkańcy nie mieli gdzie parkować, dlatego zostawiali swoje samochody na klepisku. Miasto zdecydowało się im pomóc – mówi Piotr Handwerker dyrektor katowickiego MZUiM-u. Nawierzchnia parkingu będzie wykonana z kostki betonowej. Jego budowa pochłonie ok. 1 mln 600 tys. złotych. Jak podkreśla Koniecko, inwestycja była potrzebna również ze względów bezpieczeństwa. – Kierowcy, nie mając gdzie zostawić samochodu, często parkowali tuż pod drzwiami do klatek schodowych. To bardzo utrudniało dojazd na przykład karetkom – mówi.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij