Reklama

Ustawka kiboli GKS Katowice i GKS Tychy. Mieli ze sobą maczety

G. Ż.
Ustawka kiboli GKS Katowice, GKS Tychy i Banika Ostrawa. Doszło do niej w rejonie parku miejskiego przy ul. Edukacji w Tychach. Kibole mieli ze sobą niebezpieczne narzędzia, m.in. maczety. Na razie, zatrzymanych zostało 6 osób, w tym 5 obywateli Czech.

Do starcia doszło w niedzielę po godz. 20. Dzień wcześniej GKS Katowice przegrał 1:2 z GKS-em Tychy. Ustawka miała być formą rewanżu. W pobliżu parku miejskiego zebrało się około 300 osób. Byli ubrani w dresy, kominiarki i rękawice do sportów walki. Szybko zostali zauważeni przez policjantów, którzy wezwali wsparcie z Katowic, Bierunia, Bielska-Białej i Mikołowa. Grupy kiboli ruszyły na siebie i doszło do bójki. Jak przekonuje policja, funkcjonariusze nie dopuścili do eskalacji konfliktu. Na razie zatrzymanych po ustawce zostało 6 mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat. To mieszkaniec Tychów i 5 obywateli Czech. W samochodzie obcokrajowców były niebezpieczne narzędzia, w tym maczety.

Zatrzymani staną przed prokuratorem. Możliwe są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij