Reklama

Urząd postawi nowy budynek w Załężu

Łukasz Kądziołka
Ze starej kamienicy do nowoczesnego budynku biurowego przeniesie się jeden z urzędów. Chociaż inwestor nie zdradza zbyt wielu szczegółów, to uzyskał już pozwolenie na budowę.

Urząd Dozoru Technicznego znajduje się w starej kamienicy z 1874 roku, która mieści się przy ul. Opolskiej 11. Niedługo przeniesie się do nowego budynku. Obiekt będzie miał ceglaną elewację i duże okna. Wejście będzie wykonane z innego materiału i przeszklone. W podcieniach i wokół budynku powstaną miejsca parkingowe.

Nowa siedziba będzie zlokalizowana przy ul. Żelaznej, po jej wschodniej stronie. Mniej więcej na wysokości Mega Clubu. Teren pod inwestycję jest własnością Skarbu Państwa i został przekazany w użytkowanie urzędowi. Projektem zajęła się pracownia z Krakowa PPA Podczaszy. To ona w w 2015 oku wygrała konkurs architektoniczny, a mniej więcej rok temu podpisała umowę z UDT. Teraz miasto wydało decyzję o pozwoleniu na budowę. Na razie UDT nie chce podawać szczegółów inwestycji. Jednak wiadomo, że przetarg na wykonawcę nowej siedziby zaplanowano na II lub III kwartał 2017 roku.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij