Reklama

Uniwersytet Śląski zmienia nazwy wydziałów. WRiTV będzie Szkołą Filmową

Redakcja
Będzie mniej wydziałów i nowe nazwy na Uniwersytecie Śląskim. Uczelnia podjęła decyzję o dużych zmianach organizacyjnych. Studenci i pracownicy będą musieli przestawić się od 1 października.

Duże zmiany na Uniwersytecie Śląskim. Władze uczelni podjęły decyzję o zmniejszeniu liczby wydziałów i nadaniu niektórym nowych nazw. – Obecnie w Uniwersytecie Śląskim funkcjonuje jeszcze, można powiedzieć już niedługo, stara struktura, czyli 12 wydziałów. Natomiast od 1 października nasza struktura będzie opierała się na ośmiu wydziałach – mówi Jacek Szymik-Kozaczako, rzecznik prasowy UŚ. Instytuty, które prowadzą badania naukowe, zostały przyporządkowane do wydziałów o nowych nazwach. – Dokonano tego podziału tak, aby ta struktura była jak najbardziej optymalna i pozwalała na prowadzenie jak najlepszych badań naukowych – dodaje. W ten sposób powstały wydziały: humanistyczny, nauk przyrodniczych, nauk społecznych, nauk ścisłych i technicznych, prawa i administracji, sztuki  i  nauk  o  edukacji, teologiczny i Szkoła Filmowa im.  Krzysztofa  Kieślowskiego. Ta ostatnia od momentu powstania nosiła nazwę wydział radia i telewizji. To duża zmiana, bo popularny WRiTV jest jedną z dwóch filmowych szkół w Polsce, a nazwa do tej pory tego nie oddawała. Jednak nie ona jest tu najważniejsza. Najważniejszy jest patron, bo dzięki nazwisku Kieślowskiego wydział jest rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. – To jest najważniejsze, że to zachowujemy w nazwie. Będziemy na pewno jeszcze przez pewien czas pisać „dawniej wydział radia i telewizji. Tak się robi po prostu, żeby gdzieś nie była świadomość, zwłaszcza za granicą, że to jest zupełnie nowa struktura – mówi prof. Krystyna Doktorowicz, dziekan WRiTV UŚ.

Zmiany w strukturze Uniwersytetu Śląskiego nie będą oznaczały zmian dla studentów czy pracowników. Uczelnia nie planuje również redukcji etatów z tego powodu. Nowa liczba i nazwy wydziałów zaczną obowiązywać od 1 października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*