Reklama

Ulicami Katowic przejdzie „Marsz dla życia i rodziny”

Zdjęcie: marsz.org.

Redakcja
Sprzeciw wobec aborcji i eutanazji oraz poparcie dla tradycyjnego modelu rodziny – to główne przestanie Marszu dla życia i rodziny, który odbędzie się w około 150 miastach Polski. W Katowicach uczestnicy przejdą sprzed katedry Chrystusa Króla do Parku Kościuszki, w którym odbędzie się piknik.

Jak mówią organizatorzy marszu, „będą domagać się od rządzących uchwalenia prawa chroniącego życie nienarodzonych oraz wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej, uderzającej w rodzinę„.

W specjalnym zaproszeniu, metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc napisał: „Uczestnicy Marszu, przechodząc ulicami miast, przypominają o prawach tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem, ludzi w podeszłym wieku i zagrożonych eutanazją, ludzi dotkniętych problemami zdrowotnymi, ekonomicznymi czy społecznymi. Każdy Marsz jest publicznym, masowym i radosnym świadectwem uczestniczących w nich rodzin; świadectwem ich przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia”.

Przed marszem o godz. 10.30 w katedrze zostanie odprawiona msza święta. Około godz. 11.45 uczestnicy pochodu wyruszą w kierunku Parku Kościuszki. Po zakończeniu marszu rozpocznie się piknik. Wystąpią: „Muode Koty”, „Galaxy”, „Nutki”, mażoretki z MDK Ligota, „NOWA WAY” i „KLUB 28”.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij