Reklama

Trwa zbiórka starych zdjęć os. Tysiąclecia

Redakcja
Jeśli macie w swoich domowych archiwach stare zdjęcia os. Tysiąclecia, możecie pomóc stworzyć wystawę fotograficzną. Jej wernisaż odbędzie się w połowie września.

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Korczak przygotowuje akcję upamiętniającą budowę i początki Osiedla Tysiąclecia. Z tej okazji 15 września wykład na temat powojennego modernizmu w Katowicach oraz historii powstania Tysiąclecia wygłosi dr. Ryszard Nakonieczny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w Filii nr 25 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul Bolesława Chrobrego 2). Potem odbędzie się spacer alejkami tzw. Górnego Tysiąclecia. Akcja zakończy się wernisażem wystawy fotograficznej złożonej z historycznych i współczesnych zdjęć osiedla w budynku dyrekcji SM Piast (ul. Zawiszy Czarnego 8).

Każdy może pomóc w stworzeniu wystawy. Jeśli macie archiwalne fotografie Tysiąclecia, ich skany możecie przysyłać do 31 sierpnia na adres mailowy: korczakkatowice@gmail.com.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij