Reklama

Trwa remont dużej kamienicy w centrum Katowic. Będą w niej mieszkania na sprzedaż

Ł. K.
Firma Śląskie Kamienice kupiła budynek od prywatnego właściciela. Teraz przechodzi on gruntowny remont. Powstaną tu mieszkania oraz lokale usługowe. Część powierzchni budynku w ścisłym centrum Katowic już została sprzedana.

Kamienica to kompleks 4 budynków na rogu ulic Kopernika i Styczyńskiego. Narożny budynek z 1910 roku znajduje się niedaleko pl. Miarki. Został wykupiony przez Śląskie Kamienice. Inwestor rozpoczął prace remontowe kilkanaście dni temu. Już teraz na stronie internetowej Śląskich Kamienic można zapoznać się z ofertą i zobaczyć jak mniej więcej będą wyglądały gotowe mieszkania. W sumie ma ich być 68. Z kolei na parterze zostaną zlokalizowane 4 lokale usługowe. Powierzchnia mieszkań ma być zróżnicowana. Od 35 do nawet 160 metrów kw. Inwestor przygotowuje mieszkania „pod klucz”. Są one wykończone i mają w pełni wyposażone łazienki. Kamienica będzie wyposażona w nowoczesną kotłownię lub przyłączona do miejskiej sieci grzewczej. Łączna powierzchnia wszystkich lokali w kamienicy ma wynosić ponad 3 tys. m kw.

Wiadomo, że Śląskie Kamienice kupiły budynek od prywatnego właściciela. Jednak firma nie zdradza jaka była kwota zakupu i ile przeznaczy na remont. Na razie sprzedane zostały 33 mieszkania oraz wszystkie 4 lokale użytkowe.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij