Reklama

Trwa budowa biurowca w Bogucicach. Będą sklepy i małe centrum przesiadkowe

Łukasz Kądziołka
Trwa budowa biurowca przy trasie z Sosnowca do Katowic. W kompleksie biurowym nie zabraknie również sklepów, a z parkingów naziemnych będą mogli korzystać mieszkańcy. Obok biurowca powstanie przystanek autobusowy.

Budowa biurowca obok osiedla Kukuczki ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory prace budowlane są prowadzone bez przerw. Biurowiec spółki DL Invest Group, która ma już kilka nieruchomości w Katowicach, będzie się składał z trzech segmentów. Niższy ma mieć 4 kondygnacje, a dwa wyższe będą 5-kondygnacyjne. Szklany łącznik pomiędzy segmentami budynku będzie również stanowił wejście do obiektu. Inwestycja jest zlokalizowana przy ul. Wrocławskiej, ale będzie widoczna z al. Roździeńskiego, czyli trasy S86. W budynku DL Center Point Katowice II Wrocławska ma pracować ok. 3 tys. osób.

Jednak z budynku nie będą korzystali wyłącznie najemcy. Na parterze powstaną lokale handlowo-usługowe. Spółka podpisała już umowy na najem części lokali. Będzie się tam znajdowała m.in. kantyna Olimp, siłownia Calypso, kawiarnia, piekarnia, sklep mięsny i spożywczy oraz przedszkole. Na parterze swoje sklepy będą też miały popularne marki takie jak: Rossmann i Pepco. Do dyspozycji pracowników nowego biurowca i klientów części handlowo-usługowej oddanych zostanie ponad 300 miejsc parkingowych. Parkingi będą zlokalizowane zarówno na powierzchni, jak i pod budynkami. Parkingi podziemne będą miały miejsca do przypięcia rowerów, a obok nich znajdą się szatnie, prysznice i toalety. Dodatkowo przewidziano miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów z silnikami elektrycznymi.

Są też dobre informacje dla mieszkańców. Jak zapowiada inwestor, parkingi nie będą zamykane i każdy będzie mógł z nich skorzystać. Poza tym obok biurowca powstanie nowy przystanek autobusowy ze stojakami na rowery. DL Invest Group chce, żeby działał on jak małe centrum przesiadkowe. Mają się tam zatrzymywać wszystkie linie autobusowe kursujące w promieniu 500 metrów od biurowca. Niewykluczone, że liczba kursów linii autobusowych, które będą obsługiwały nowy przystanek, zostanie zwiększona w godzinach szczytu.

Generalnym wykonawcą jest Eiffaige Polska Budownictwo. Zgodnie z planem prace mają zakończyć się pod koniec 2019 roku.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

  1. chaos Luty 26, 2019 at 10:26 am - Reply

    ma pracować ok. 3 tys. osób. – oddanych zostanie ponad 300 miejsc parkingowych… Biedni mieszkańcy oś. Kukuczki …

  2. P Śl Luty 25, 2019 at 10:03 pm - Reply

    „DL Invest Group chce, żeby działał on jak małe centrum przesiadkowe. Mają się tam zatrzymywać wszystkie linie autobusowe kursujące w promieniu 500 metrów od biurowca. Niewykluczone, że liczba kursów linii autobusowych, które będą obsługiwały nowy przystanek, zostanie zwiększona w godzinach szczytu.”
    Centrum przesiadkowe z dwóch linii ? (70 i 600) 🙂 Zapewne zatrzymają się wszystkie, szczególnie te z S86, jak zaczną fruwać 😀 Już widzę jak wszystkie linie jadą tamtędy biorąc pod uwagę wąskie drogi w okolicy i jak przyjdzie do płacenia za te podjazdy. Chociaż kto wie, KZK GOP BIS może być skłonny zrobić wycieczki kolejnym liniom i je dobić czasowo.

Dodaj komentarz

*
*