Reklama

Trujące powietrze w Katowicach

Ł. K.
Jest lepiej niż w niedzielę, ale nadal normy są kilkukrotnie przekroczone. Służby ostrzegają o fatalnym stanie powietrza. Najlepiej by było przez cały dzień nie wychodzić z domu.

Problem dotyczy niemal całego woj. śląskiego. Jedynie w powiecie częstochowskim normy nie są przekroczone. Powodem wzrostu stężenia pyłu zawieszonego PM10 są warunki atmosferyczne. Silny mróz i słaby wiatr sprawiają, że zanieczyszczenia nie rozprzestrzeniają się. Ich źródłem są głównie domowe paleniska. Według zaleceń Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, osoby starsze i  te cierpiące na choroby serca, układu oddechowego oraz kobiety w ciąży i dzieci powinny unikać wychodzenia na zewnątrz. Pozostałe osoby powinny je ograniczyć do minimum.

 

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij