Reklama

To mogła być najzimniejsza noc w roku

Ł. K.
Od kilku dni mróz utrzymuje się na terenie całej Polski. Niewykluczone, że ubiegła noc była pod tym względem rekordowa. Temperatura minimalna na Śląsku wyniosła -28 stopni Celsjusza, a ta odczuwalna była jeszcze niższa.

Arktyczne powietrze przybyło do kraju z południa. Wyż znad Niemiec sprawił, że niska temperatura w ciągu dnia spadła jeszcze bardziej w nocy. Na całym obszarze woj. śląskiego zanotowano temperatury poniżej – 20 stopni Celsjusza, a najzimniej było w Świerklańcu. Tam termometry pokazały nawet – 28 stopni. W Katowicach, około godziny 7, temperatura wyniosła dzisiaj -22 stopnie. Przy czym odczuwalna spadła nawet do -32 stopni. Niższa była tylko w Suwałkach, tam temperatura odczuwalna miała spaść do – 34 stopni. Dzisiaj będzie podobnie, ale w nocy temperatury nie będą aż tak niskie. W ciągu dnia temperatura będzie rosła, a najzimniej będzie wieczorem. W Katowicach ma się wahać od -16 do -19 stopni Celsjusza. Niebo przez cały dzień ma być zachmurzone.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij