Reklama

Tak wygląda logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Łukasz Kądziołka
Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wybrane. Litera „M” ma się zmieniać w zależności od tego w jakim kontekście będzie używana. Zwycięzca międzynarodowego konkursu został wyłoniony po dwóch miesiącach. Teraz dostanie kilkanaście tysięcy złotych i propozycję przygotowania księgi znaku.

Różowa litera „M” i matematyczny znak większości. Tak wygląda nowe logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Władze GZM ogłosiły konkurs nieco ponad 2 miesiące temu. Został on rozstrzygnięty w ubiegły piątek. Dzisiaj, podczas sesji zgromadzenia metropolii, została zaprezentowana nowa identyfikacja wizualna. – W zwycięskim logo najbardziej doceniam zaproponowane przez autora sposoby w jakie można je rozwinąć i przetworzyć. Ta otwartość tego logotypu wydaje mi się bardzo ważna – mówi Maciej Siuda ze School of Form w Poznaniu, członek komisji konkursowej. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się pięć zespołów. Na stworzenie znaku graficznego uczestnicy mieli miesiąc. Autorem zwycięskiej pracy jest pracownia Atelier Szeski Pawła Miszewskiego.

– Nie jesteśmy organizacją, która skupia się na jednym zadaniu. Mamy wiele kontekstów, w których będziemy używać nasze logo jak np. transport publiczny, smart city, ochrona środowiska. Myślę, że w każdym z tych obszarów chcielibyśmy mieć dedykowaną identyfikację. Nasze logo musi przeobrażać się i zmieniać, aby opisywać te obszary. Zwycięski projekt daje nam takie możliwości – uzasadniał wybór Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Każda z pracowni, która dostała się do finału, otrzyma po 3 tys. zł nagrody. Autor wyłonionego logo dostanie dodatkowo 17 tys. zł oraz propozycję przygotowania księgi znaku dla metropolii.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

  1. Bart Wrzesień 10, 2018 at 7:48 pm - Odpowiedz

    Czekamy na kolejny protest Sosnowca i/lub Gliwic, bo w logu znajduje się dominacja Katowic w postaci symbolu serca 🙂

    • MG Wrzesień 11, 2018 at 1:38 pm Odpowiedz

      Bardzo możliwe. Mogą też powiedzieć, że litera „M” w logo faworyzuje Mierzęcice, Mikołów lub Mysłowice…

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij