Reklama

Szczotką toaletową po fortepianie. Nils Frahm zagra w NOSPR

Ł. K.
Muzyk znany z bardzo energicznych występów na żywo i oryginalnego podejścia do instrumentu wraca do Katowic. Nils Frahm występował już podczas jednej z ostatnich edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a teraz zaprezentuje się przed publicznością w NOSPR. Bilety są dostępne od dzisiaj.

Na scenie uderza struny fortepianu szczotkami do toalety i wpada w trans improwizacji. Nils Frahm potrafi zaskakiwać swoimi metodami. Mimo że kształcił się tak samo jak inni pianiści, jego minimalistyczne kompozycje przypominają momentami bardziej techno niż muzykę poważną. Jego niekonwencjonalne podejście do muzyki i instrumentów potwierdza wieloletnia współpraca z wytwórnią Erased Tapes, która specjalizuje się w eksperymentalnych wydawnictwach. Po trzech latach przerwy niemiecki muzyk znowu wraca na scenę. Na swojej międzynarodowej trasie odwiedzi ponownie Katowice. Artysta po raz pierwszy zagrał tu 3 lata temu podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Wtedy wystąpił w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W tym roku będzie można go usłyszeć w sali koncertowej NOSPR z nowym materiałem pt. „All Melody”. Koncert odbędzie się 26 listopada, o godz. 20. Chociaż czasu jeszcze dużo, to sprzedaż biletów ruszyła dzisiaj. Kosztują one od 130 zł do 190 zł w zależności od miejsca. Więcej TUTAJ.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij