Reklama

Święto Niepodległości: utrudnienia dla pasażerów i kierowców

Ł. K.
Niektóre linie pojadą zmienionymi trasami, a część będzie zawieszona. 11 listopada utrudnienia nie ominą też kierowców.

Pochód z okazji Święta Niepodległości przemaszeruje w Katowicach ulicami: Powstańców, Wita Stwosza, pl. Miarki, Jagiellońską i pl. Bolesława Chrobrego. Z tego powodu linie autobusowe o numerach: 12, 51, 110, 154, 600, 672, 674, 900 i 910 będą kursowały trasą objazdową. Poza tym autobusy będą omijały ulice Lompy i Ligonia. Na tych ulicach ruch będzie wyłączony od godz. 10 do 14. W kierunku os. Paderewskiego pojadą zamiast tego ul. Wojewódzką, gdzie będzie zlokalizowany tymczasowy przystanek Katowice Jagiellońska (w rejonie skrzyżowania z ul. Lompy). W drugą stronę, do centrum miasta, autobusy – po obsłudze przystanku Katowice Francuska – będą jechały kolejno ulicami: Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki, Mickiewicza, Słowackiego. KZK GOP informuje, że od 10 do 14 są możliwe ok. 5-minutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów. Przez cały dzień będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta.

Na utrudnienia związane z przemarszem pochodu będą się musieli przygotować również kierowcy. W trakcie obchodów powinni unikać rejonu ul. Jagiellońskiej, ul. Lompy i ul. Ligonia.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij