Reklama

Święto Konstytucji i rocznica III Powstania Śląskiego w Katowicach [ZDJĘCIA]

Szymon Kosek
W Katowicach obchodzono dziś dwie rocznice: uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 96. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Ulicami miasta przeszły oddziały służb mundurowych i orkiestry. Główna część uroczystości odbyła się na Placu Sejmu Śląskiego.

Uroczystości rozpoczęły się występem orkiestry przed katowicką archikatedrą. Po mszy uczestnicy przeszli na Plac Sejmu Śląskiego, gdzie został odśpiewany hymn. Odbył się też apel poległych. Przed pomnikiem Wojciecha Korfantego składali kwiaty przedstawiciele m.in. służb mundurowych i władz samorządowych. Później odbyła się defilada, a całość zakończyła się występem zespołu regionalnego „Magurzanie” z Łodygowic. Można też było obejrzeć zabytkowe samochody i rowery.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij