Reklama

Spotkanie z twórcami „nowego Nikiszowca” o inwestycji i zasadach wynajmu

Ł. K.
Realizacja osiedla z programu Mieszkanie Plus powinna się rozpocząć w najbliższym czasie. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Nikiszowca. Będą mogli zapoznać się z planowaną inwestycją.

Umowa została podpisana przy obecności premiera Mateusza Morawieckiego w grudniu. Realizacją osiedla z rządowego programu Mieszkanie Plus (dokładniej filar programu pod nazwą Mieszkanie dla Rozwoju) zajmie się firma IDS-BUD S.A. Wykonawca powinien zacząć prace w ciągu kilku tygodni. Zgodnie z zapowiedziami, tzw. nowy Nikiszowiec ma powstawać 2,5 roku. Zanim budowa ruszy mieszkańcy będą mogli porozmawiać z twórcami osiedla. Projekt inwestycji wartej ponad 100 mln zł brutto stworzyła pracowania 22Architekci z Warszawy. Architekci zaprezentują osiedle, a mieszkańcy będą mogli włączyć się w dyskusję. Jej tematem mają być również zasady przyznawania mieszkań na najem. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Historii Katowic (Dział Etnologii) w środę, 14 marca, o godz. 17.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkanie Plus w Katowicach: umowa z wykonawcą podpisana

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij