Reklama

Specjalista ds. dietetyki – zawód medyczny z przyszłością

Zastanawiasz się nad wyborem kierunku, który będzie przyszłościowy zarówno pod względem szans zatrudnienia, jak i wysokości zarobków? W takim razie z pewnością zainteresuje cię zawód specjalisty ds. dietetyki. W tej pracy będziesz zajmować się fachową oceną jakości składników i produktów odżywczych oraz przygotowywaniem odpowiedniej diety dla swoich pacjentów. Jeśli więc interesujesz się zdrową żywnością i lubisz kontakt z ludźmi, to bez wątpienia powinieneś dowiedzieć się więcej na temat kształcenia na kierunku dietetyki w Szkole Policealnej GoWork.pl!

Dlaczego właśnie dietetyka?

W ostatnich latach modna stała się tematyka żywienia i zdrowego trybu życia. Ludzie są bardziej świadomi wpływu odżywiania na zdrowie i dobre samopoczucie. Moda na bycie fit sprawiła, że na znaczeniu zyskały usługi dietetyków, którzy obecnie bez trudu znajdą zatrudnienie w wielu prywatnych gabinetach, klubach fitness, ośrodkach SPA, hotelach czy poradniach. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie z roku na rok wzrasta, dlatego wybierając ścieżkę kształcenia, warto rozważyć naukę na kierunku dietetyki. Istnieją dwie możliwości zdobycia odpowiednich uprawnień i kwalifikacji do wykonywania tego przyszłościowego zawodu – studia na uczelni wyższej lub kierunek w szkole policealnej. Druga opcja umożliwia podjęcie pracy już po roku nauki i gwarantuje zdobycie najcenniejszych umiejętności praktycznych, które najbardziej przydadzą się w codziennej pracy.

Na czym polega praca specjalisty ds. dietetyki?

Specjalista ds. dietetyki zajmuje się układaniem zbilansowanych jadłospisów, doborem odpowiednich diet oraz szerzeniem profilaktyki zdrowotnej. Nadrzędną częścią jego pracy jest badanie pacjentów, polegające na pomiarze ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie. Po szczegółowym wywiadzie, dietetyk komponuje dietę dopasowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta. Bardzo często ekspert w zakresie żywienia wspomaga także leczenie takich chorób cywilizacyjnych, jak: cukrzyca, otyłość i nadciśnienie. Praca specjalisty ds. dietetyki jest więc nieoceniona w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób pragnie zmienić swoje nawyki żywieniowe, by cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką.

Kto może zostać specjalistą ds. dietetyki?

W zawodzie dietetyka najważniejsze są: dobry kontakt z pacjentem, wysoka kultura osobista, umiejętność słuchania i zrozumienia problemu oraz dar przekonywania i motywowania do zastosowania odpowiedniej diety. Na tym stanowisku najlepiej odnajdą się osoby, które interesują się tematyką zdrowego trybu życia, zbilansowanego odżywiania oraz psychologii. Istotna jest także chęć rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji, gdyż dietetyka jest dziedziną, która stale się rozwija. Dodatkowo przyszły specjalista ds. dietetyki powinien także odznaczać się empatycznym podejściem – często bowiem problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi wpływają na niską samoocenę i brak samoakceptacji osoby, która przychodzi po poradę do gabinetu specjalisty. Praca specjalisty ds. dietetyki jest więc bardzo odpowiedzialna, złożona i jednocześnie niezwykle ciekawa.

Chcesz zdobyć uprawnienia do pracy w zawodzie specjalisty ds. dietetyki? Odwiedź Szkołę Policealną GoWork.pl i już dziś zapisz się na swój wymarzony kierunek!

Artykuł sponsorowany

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*