Reklama

Ślub i wesele. Jaki układ i kształt stołów weselnych wybrać?

Wybór sali weselnej to z pewnością najważniejszy element przygotowań do ślubu. Idealny lokal na wesele powinien posiadać odpowiedni rozmiar, wystrój oraz układ. Przyszli nowożeńcy wybierający sale weselne szczególną uwagę powinni poświęcić kształtowi i układowi stołów weselnych. Dlaczego jest to tak istotna kwestia i jaki układ najlepiej sprawdzi się na zabawie weselnej?

Znaczenie układu stołów dla udanej zabawy weselnej

Układ stołów ma ogromne znaczenie dla komfortu gości, ich wygody oraz ogólnej prezencji całej zabawy weselej. Przyszli nowożeńcy muszą zadecydować czy chcą, aby goście siedzieli przy połączonych ze sobą stołach, czy też preferują stoły osobne. Ta pierwsza opcja sprzyja wzajemnej integracji gości oraz doskonale sprawdza się w przypadku zgodnych i zżytych ze sobą rodzin. Stoły osobne z kolei będą dobrym wyborem, jeśli na naszym weselu goszczą ludzie, którzy mało się ze sobą znają – w takiej sytuacji możemy bowiem rozsadzić gości np. według stopnia pokrewieństwa oraz wzajemnych sympatii.

Wybór optymalnego układu stołów na wesele zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość oraz kształt lokalu weselnego. Sale weselne mogą być rozmieszczone na planie kwadratu lub być podłużne. W przypadku długich i wąskich lokali najlepszym wyborem jest układ stołów połączonych ze sobą w kształcie litery „L” lub „U”. Kwadratowe sale natomiast pozwalają natomiast na umieszczenie stołów wzdłuż ścian i pozostawienie wolnej przestrzeni w centrum, która stanie się parkietem do zabawy. Taki układ sali sprzyja integracji, gdyż goście siedzący przy stolikach mogą podziwiać zabawę toczącą się na parkiecie.

Łączenie stołu nowożeńców ze stołami weselników

Nowożeńcy, świadkowie oraz rodzice młodych zazwyczaj siedzą przy tzw. stole prezydialnym, który jest wyodrębniony spośród pozostałych miejsc przeznaczonych dla pozostałych gości. Stół prezydialny zazwyczaj umieszcza się u szczytu sali weselnej po to, aby był dobrze widoczny dla gości z każdego miejsca sali. Stół przeznaczony dla nowożeńców i ich najbliższych może zostać oddzielony od pozostałych miejsc dla gości lub zostać z nimi integralnie połączony. Lepszym wyborem ze względu na wygląd sali jest jednak ustawienie stołu prezydialnego w niewielkiej odległości od pozostałych, gdyż pozwoli to bardziej go wyeksponować oraz skupić na nim uwagę weselników.

Ważną kwestią przy wyborze układu stołów na wesele jest także ustalenie ich kształtu. Sale weselne w Katowicach najczęściej dysponują stołami kwadratowymi, które są uznawane za najbardziej tradycyjne w naszym kraju. Coraz więcej par młodych, na przekór tradycji, wybiera jednak sale weselne, w których znajdują się stoły okrągłe, popularne w krajach anglosaskich. Ich obecność sprawia bowiem, że sala weselna prezentuje się nowocześniej i wytworniej, co doceniają w szczególności pary marzące o eleganckiej, szykownej zabawie weselnej. Wybierając okrągłe stoły należy jednak poświęcić nieco więcej uwagi rozsadzeniu gości, na czym nie musimy się aż tak skupiać stawiając na kwadratowe, połączone ze sobą stoły.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Wesele z Klasą oferującym: sale weselne Katowice – więcej na WeselezKlasa.pl.

Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*