Reklama

„Śląsk” zagra dzisiaj za darmo w Katowicach

Źródło: zespolslask.pl

Ł. K.
Najpierw Kilar, a później Hadyna. Podczas występu, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wykona utwory tych dwóch kompozytorów. Widowisko rozpocznie się za kilka godzin.

„Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk” to tytuł dzisiejszego wydarzenia. Podczas dwuczęściowego widowiska publiczność będzie mogła posłuchać utworów dwóch śląskich kompozytorów. Najpierw zabrzmi muzyka Wojciecha Kilara, m.in. polonez z  filmu „Pan Tadeusz”, „Harnaś i zbójnicy” oraz „Tańce górali żywieckich”. Druga część to repertuar Stanisława Hadyny, czyli takie utwory jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej, te nasze góry”. Taneczne i muzyczne widowisko to ostatni koncert zapowiadający rozpoczęcie międzynarodowych targów WOMEX. Początek koncertu o godzinie 19.30 w sali koncertowej Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego). Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij