Reklama

Silny wstrząs w kopalni w Bytomiu. Odczuli go też mieszkańcy Katowic

G. Ż.
Przed godz. 14 w kopalni Bobrek-Piekary w Bytomiu doszło do podziemnego wstrząsu. Nikomu nic się nie stało, ale są straty na powierzchni. 11 domków fińskich w Miechowicach ma uszkodzone dachy.

Wstrząs nastąpił o godz. 13:54 723 metry pod ziemią, gdzie eksploatowany jest chodnik. W samej kopalni nie ma strat i poszkodowanych. Gorzej jest na powierzchni. – Podczas wstrząsu elementy kominów 11 tzw. fińskich domków w Miechowicach spadły uszkadzając pokrycie dachowe. Przedstawiciele spółki pojechali od razu na miejsce, żeby ocenić straty i jak najszybciej przygotować naprawę dachów – mówi Paweł Cyz, rzecznik prasowy Węglokoksu, do którego należy KWK Bobrek-Piekary.

Wstrząs był odczuwalny w wielu miastach aglomeracji, również w Katowicach. – Na Koszutce wstrząs trwał kilka sekund. Blok przy Placu Grunwaldzkim dość mocno się bujał – poinformował nas pan Konrad.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij