Reklama

Sejmik województwa też chce szczytu klimatycznego w Katowicach

Szymon Kosek
O tym, że w 2018 roku Katowice chcą gościć klimatyczny szczyt ONZ, prezydent Marcin Krupa mówił już przed świętami. Stanowisko w tej sprawie zajął teraz sejmik województwa śląskiego.

Radni sejmiku pomysł poparli. W uchwale zwrócili uwagę, że organizacja szczytu klimatycznego w 2018 roku byłaby dużą szansą dla Katowic. Wydarzenie pozwoliłoby pokazać na arenie międzynarodowej zmiany zachodzące w regionie oraz zmienić jego wizerunek, kojarzony dotychczas głównie z zanieczyszczeniami i przemysłem ciężkim.

Przeczytaj także: Katowice chcą gościć szczyt klimatyczny ONZ

Zdaniem radnych, na korzyść Katowic mają przemawiać takie argumenty jak posiadanie odpowiedniego miejsca by zmieścić dużą, międzynarodową imprezę (MCK), duża liczba hoteli w mieście i okolicy oraz dobra komunikacyja.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij