Reklama

Są rządowe pieniądze na budowę hali sportowej w Katowicach

Ł. K.
Ministerstwo sportu i turystyki dofinansuje budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131 . Obiekt powstanie do końca 2018 roku.

Sala będzie miała 12 metrów wysokości, a pole gry będzie miało wymiary 40×20 m. Powstanie też łącznik pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły, a nowym obiektem sportowym. Dodatkowo wykonawca jest odpowiedzialny za zagospodarowanie terenu, które obejmie zieleń, małą architekturę, chodniki i miejsca postojowe. Teren hali i przy niej będzie monitorowany.

Witold Bańka i Marcin Krupa

– Uczniowie szkoły zyskają nowy obiekt, w którym będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast mieszkańcy miejsce, gdzie będą mogli aktywnie spędzać czas popołudniami i wieczorami. Hala będzie dostosowana do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. O rządowym dofinansowaniu poinformował w czwartek wspólnie z Witoldem Bańką, ministrem sportu i turystyki. Koszt inwestycji to ok. 13 mln zł, a 2,5 mln zł na realizację inwestycji miasto dostanie od ministerstwa.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij