Reklama

Rój pszczół w centrum Katowic [WIDEO]

G. Ż.
Rój pszczół zaniepokoił w sobotę rano mieszkańców i przechodniów na ul. Strzeleckiej w centrum Katowic. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która „spakowała” pszczoły do skrzynki.

Pszczoły obsiadły niewielki klon na skrzyżowaniu ulic Raciborskiej i Strzeleckiej. Co jakiś czas część z nich odłączała się od reszty i latała wokół drzewa. Niektórzy przechodnie uciekali przed owadami. – Jestem uczulona, gdyby mnie pogryzły, mogłabym umrzeć – mówiła starsza pani, która robiła zakupy w pobliskiej aptece.

Kiedy na miejscu pojawiła się straż pożarna, teren został ogrodzony taśmą. Strażacy w specjalnych strojach podeszli do roju, skropili pszczoły wodą, a potem powoli zgarniali je do skrzynki. – Potem albo wypuścimy je gdzieś na łące, albo przyjedzie pszczelarz i je zabierze – mówili.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij