Reklama

Rocznica wybuchu II wojny światowej na katowickim Rynku

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Grupy rekonstrukcyjne przygotują kilka stanowisk, zawyją syreny i odtworzony zostanie komunikat radiowy. W ten sposób Katowice upamiętnią 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Przez kilka godzin na katowickim Rynku będzie można zobaczyć żołnierzy w mundurach Wojska Polskiego z września 1939 roku. Pojawią się dwie grupy rekonstrukcyjne –  Fundacja im. Grupy Operacyjnej „Śląsk” 1939 i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „73 pułk piechoty z Katowic”. Na placu przed Teatrem Śląskim powstaną stanowiska przeciwlotnicze oraz punkt dowodzenia obroną przeciwlotniczą i ewakuacją ludności. Trzykrotnie mieszkańcy będą mogli usłyszeć pełny, radiowy komunikat o wybuchu II wojny światowej. Ogłoszony zostanie też alarm przeciwlotniczy z wykorzystaniem ręcznej syreny alarmowej. Komunikat zostanie nadany o godz. 9.45, 10.45 i 11.45. Całe wydarzenie potrwa od 9 do 12. Udział w nim jest bezpłatny.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij