Reklama

Robili sobie zdjęcia i zniszczyli fontannę w Parku Śląskim

Ł. K.
Trzy osoby robiły sobie zdjęcia przy fontannie. Po chwili jedna z nich weszła na nią i spadła, zrzucając przy okazji rzeźbę. Nagranie z monitoringu Parku Śląskiego trafiło już na policję.

Dawniej szczyt fontanny był ozdobiony rzeźbą z brązu. Ta została skradziona w zeszłym roku, a w jej miejsce umieszczono betonową rzeźbę, która nawiązywała do oryginalnej. Rzeźba na fontannie przedstawiała kobietę z dzbanem. Teraz fontanna jest zniszczona, a rzeźba zniknęła. Wszystko przez selfie. – Zaczęło się od robienia zdjęć selfie przy samej rzeźbie. Natomiast zakończyło się niestety na tym, że jedna z osób zdecydowała się wejść na tę rzeźbę. Koniec końców cała akcja zakończyła się na tym, że rzeźba razem z tą osobą przewróciła się na ziemię – mówi Łukasz Buszman, rzecznik Parku Śląskiego. Trzy osoby, które w niedzielną noc, 29 października, robiły sobie zdjęcia z rzeźbą, zostały nagrane przez kamerę. Nagranie z monitoringu trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Na razie nie wiadomo czy rzeźba znowu zostanie zastąpiona kolejną. Władze parku chcą, żeby sprawcy zapłacili odszkodowanie za uszkodzenie fontanny i rzeźby.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij