Reklama

Requiem Mariacki na urodziny Katowic

Ł. K.
Muzyka w połączeniu z laserami, które oświetliły kościół Mariacki. Tak wyglądał koncert rozpoczynający obchody 151. rocznicy nadania praw miejskich Katowicom. Na ul. Mariackiej wystąpił Józef Skrzek i zaproszeni przez niego goście. To było pierwsze wykonanie kompozycji pt. „Requiem Mariacki”.

W trakcie koncertu podziwiać można było mapping, który wyświetlany był na murach kościoła. Były światła laserowe i dużo dymu. Na zakończenie z kościelnej wieży rozległo się bicie dzwonów. Autora muzyki, Józefa Skrzeka, wspomagał chór katedralny oraz Henryk Jan BotorMirosław Muzykant i Ela Skrzek. Chociaż zdecydowanie więcej osób wybrało rozrywkową część ulicy Mariackiej i spędzało czas w ogródkach piwnych, to na placu przed kościołem też zebrała się duża publiczność. Koncertu wysłuchało kilkaset osób.

Po występie, głos zabrał proboszcz parafii Mariackiej ksiądz Andrzej Suchoń. – Dziękujemy za to cudowne widowisko, które pokazało dostojeństwo tej świątyni. To też wspaniały prezent na urodziny Katowic – mówił i zapowiedział, że po zakończeniu malowania wnętrza świątyni, będzie się w niej odbywać więcej koncertów.

Zobacz wideo

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij