Reklama

Remont Parku Boguckiego dopiero w przyszłym roku

Jedna z imprez w Parku Boguckim: MP we wspinaczce drzewnej.

Szymon Kosek
Początkowo w 2017 roku miasto miało wydać na rewitalizację parku ponad 2,7 mln złotych. Po zmianach będzie to zaledwie 44,5 tys. złotych, a prace przesuną się na 2018 rok. Powodem jest oczekiwanie na unijne dofinansowanie.

Zakład Zieleni Miejskiej miał zrealizować w tym roku część prac remontowych na terenie parku. Miały one kosztować 2 744 699 złotych. Ostatecznie miasto wyda na park tylko 44 699 złotych. Pozostała część zaplanowanych wcześniej wydatków i realizacja prac budowlanych przesunięta została na 2018 rok.

Miasto zdecydowało się przełożyć prace ze względów finansowych. Na rewitalizację parku Katowice chcą uzyskać unijne dofinansowanie, które może pokryć nawet 85% kosztów inwestycji. Jego otrzymanie zależy od wyników konkursu urzędu marszałkowskiego. To czy wniosek katowickiego urzędu został zaakceptowany, okaże się najprawdopodobniej jesienią.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij