Reklama

Rawa przy Rynku zostanie uporządkowana

Grzegorz Żądło
W poniedziałek mają się rozpocząć prace przy sprzątaniu prawie 90-metrowego odcinka Rawy przy Rynku. Nie tylko zostaną uprzątnięte śmieci, ale też zasadzone będą rośliny. Prace wykonają Katowickie Wodociągi i Zakład Zieleni Miejskiej.

Fragment Rawy od Rynku do ul. Szkolnej to bardzo zaniedbany odcinek rzeki. Tuż za balustradą przy budynku Muzeum Śląskiego pełno jest śmieci i regularnie biegają tu szczury. Brzegi są zachwaszczone, a koryto bardzo zanieczyszczone. To ostatnie na razie nie zostanie posprzątane, za to wygląd brzegów ma się istotnie zmienić. Najpierw do pracy przystąpią Katowickie Wodociągi. W poniedziałek ma się zacząć sprzątanie terenu przy korycie rzeki. Według planów, ma się zakończyć jeszcze w marcu. Potem przy Rawie pojawią się pracownicy ZZM. – Na stopniach tuż przy Rynku zostaną posadzone rośliny, które będą zwisać w kierunku wody. W dalszej części na brzegach zasadzimy byliny, krzewy i inne rośliny. Jeśli zgodzą się na to właściciele budynków, posadzimy też rośliny pnące – wylicza Mieczysław Wołosz, dyrektor ZZM w Katowicach.

Plany nie obejmują np. ławek i innej małej architektury. Całość prac ma się zakończyć w sierpniu.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Urszula Sierpień 7, 2018 at 11:52 pm - Odpowiedz

    Bardzo ladnie…jak Katowice zmieniaja sie na lepsze

  2. Bob Marzec 12, 2017 at 9:01 am - Odpowiedz

    Jeszcze jakby Rawę tak łatwo dało się wyczyścić.
    …..

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij